Rengeteg központi helyen és plázában szerveztek erre a napra rendezvényt és oltották le a (nem feltétlen szükséges) lámpákat egy órára, s így sötétült (majdnem) el a KLCC Suria is Malajzia egyik legnevezetesebb épülete.
Forrás: Internet |
Nos azt kell mondjam, szép a kezdeményezés és örülök, hogy csatlakozott hozzá Malajzia is, de ez az az ország ami százszorta jobban kihasználhatná a természet adta előnyeit, mint teszi. Az állandó napsütés lehetővé tenné, hogy napelemmel lássák el a házak, a garázsok, a buszok tetejét.
Itt Malajziában az energia egyik legnagyobb fogyasztója a hűtést szolgáló légkondíciónál berendezések működtetése. Csak a saját házunk táján körbenézve vajmi keveset használnak napenergiát. A mi több mint 600 lakásos condominiumunkban az összes napkollektort egy kb 1 négyzetméteres elem jelenti meg a medence melletti zuhanyzó vizét melegíti fel, holott csak a mi lakásunkban 5 légkondi van! Tisztában vagyok azzal, hogy az elektromos áram tárolása napenergiából jóval nehezebb mint a pl víz felmelegítésére használni, de itt nem is kellene tárolni, követlen, azonnali lehetne a felhasználás.
Aztán ott a megannyi víz ami naponta ömlik le és folyik el a csatornákban... s ha egyszer sikerülne a villámok elektromos energiáját felfogniuk ... nem csak az olajban lennének királyok. S ez még mondhatni csak a zöld energia, mi lenne, ha még a környezettudatos csomagolásra (itt pl csak szombatonként nem adnak zacskót a bevásárláshoz) vagy a szelektív hulladékgyűjtésre is gondolnának (valami elvétve van belőle, de nincs az emberek fejében). De van ezzel még így jó pár ország.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése